Ako najlepšie ochániť lak vozidla

10. januára 2024
Aby ste zachovali stav vášho vozidla v stave nového a zachovali jeho hodnotu dlhé roky, ponúkame vám niekoľko možností ochrany laku. Poskytujú laku nielen dlhodobú ochranu, ale poskytujú vyšší lesk a vďaka vysokej hydrofóbnosti aj ľahšiu údržbu.

keramická ochrana laku

Aplikáciou keramickej ochrany na lak vozidla zabránime tvorbe hologramov, zažieraniu špiny do laku vozidla ( posypová soľ, vtáči trus, mušky , kontaminanty zo stromov ). Laky nových vozidiel, najmä japonských a francúzskych majú nízku tvrdosť, keramická ochrana tento lak spevní, keďže jej tvrdosť dosahuje až 9H. Mimo základnú ochrannú funkciu dodáva keramická ochrana vozidlu zvýšený lesk, hydrofóbnosť ( odvod vody) a samočistiace vlastnosti, vďaka ktorým bude vozidlo dlhšie čistejšie a údržba čistoty jednoduchšia.

PPF fólia

Ochrana vozidiel pomocou ppf fólie je momentálne najvyššia forma ochrany laku vozidla, teda okrem ponechania v garáži 🙂 PPF fólia je pružný vysoko odolný materiál, ktorý je výrazne hrubší ako lak vozidla. PPF fólia odolá aj odstrelujúcim kamienkom, drobným oderkom na parkovisku a škrabancom, ktoré by sa bez nej museli riešiť prelakovaním daného dielu. Vďaka vlastnému plotru nerežeme na vozidle, ale používame predrezané diely, ktoré následne aplikujeme na vozidlo.

PPF fólia sa lepí na všetky lakované časti exteriéru vozidla, ako aj na lesklé diely interiéru, ktoré sú veľmi náchylné na poškriabanie. Záruka nami lepenej fólie je 10-12rokov na stálosť lepidla a zožltnutie. PPF fólia Gyeon, ktorú používame, má vysoký lesk, samozacelovacie schopnosti ( drobné škrabance sa vplyvom tepla samé zacelia ) a keramický coating vďaka ktorému je údržba vozidla výrazne ľahšia a vozidlo dlhšie zotrvá čistejšie. Po aplikácií ppf fólie odporúčame pravidelný polročný „servis“ , vrámci ktorého skontrolujeme, či je všetko v poriadku, fóliu dôkladne umyjeme a dekontaminujeme pre jej dokonalú kondíciu a aplikujeme regeneračný prípravok.

kombinácie a možnosti

vymenované typy ochrán laku vieme kombinovať a aplikovať na rôzne časti vozidla. Po konzultácií so zákazníkom zvolíme čo najlepší typ, podľa toho, ako vozidlo využíva a zaťažuje vonkajšími vplyvmi. Ak je pre vás cena za celopolep veľa a zdá sa vám, že keramická ochrana nie je úplne postačujúca, máme pre vás obľúbené riešenie v podobe kombináce : predok vozidla (nárazník,predné svetlá, kapota, predné blazníky, A-stĺpiky, 15cm strechy ) ochránime ppf fóliou a zvyšok vozidla do keramickej ochrany. Pri tejto kombinácií je vozidla chránene pred odstreľujúcimi kamienkami a zvyšok laku pred vonkajšími vplyvmi ako vtáči trus, posypová soľ a pod. máte ochránenú tvrdým keramickým povlakom.

Ďalšie články